neděle 6. prosince 2015

S. Lázně Bohdaneč : Jiskra Heřmanův Městec 3 : 5

V posledním letošním utkání jsme doma přivítali "Heřmaňáky". Tomuto mužstvu jsme měli z loňska co vracet, no jak je vidět, odveta se nezdařila, byť výsledek byl o něco lepší. Výše ELA bodů byla plusová na straně hostů. Až příliš záhy jsme prohráli na 6.š., když našemu hráči se partie nevyvedla. Po několika remízách se nám podařilo vyrovnat skóre po naší výhře na 8.š. Naděje na zisk bodů ve zbylých dvou partiích na 3. (tragický můj výkon) a 5.š., (o pěšce méně v koncovce) a tím i na výsledek celého utkání, byly však nepatrné. Hosté nezaváhali, plně bodovali a odvezli si tři body. Myslím asi zaslouženě, hosty jsme nedokázali ničím překvapit. Z našich hráčů pochválím za jedinou výhru Járu Zmeka (zatím stoprocentní!). Za remízy naše hráče nehaním, ale ani nechválím. Pokud nepodáme na vícero šachovnicích nadprůměrný výkon, těžko ale v budoucnu uspějeme.
Výsledky partií:
Výsledky ostatních zápasů ve skupině jsou i nadále mnohdy zajímavé, zde. Žádné mužstvo již není stoprocentní. Proti předpokladům "na chvostu" tabulky figurují mužstva Chrudimi B a Chotěboře B.V novém roce se tedy máme na co těšit.

1 komentář:

  1. Zdar, tak tu je komentář k mé partii, soupeř hrál Skotskou hru, takže zahájení trochu divočina, v 11 tahu jsem zahrál chybně pěšcem, toho ale soupeř na plno nevyužil, v 17 tahu opět zbytečný tah pěšcem, mělo to přijít o tah dříve, zde už soupeř začal tlačit a začal boj o mého pěšce s komplikovanou výměnou lehkých figur, zde jsem ztratil dost času, v 24 tahu zahrál špatně pěšcem soupeř a já hru vyrovnal, a v 34 tahu soupeř opět zahrál špatně pěšcem a já šel do tlaku a po přesné hře i pro bod, v 40 tahu soupeř chyboval a daroval mě kvalitu po té vzdal

    OdpovědětSmazat