neděle 22. listopadu 2015

ŠK Rapid Pardubice E : Sokol Lázně Bohdaneč 4 : 4

K dalšímu důležitému zápasu (ostatně, který pro nás není) jsme nastoupili na půdě "rivala" a potenciálního soupeře v boji o udržení. Domácí nastoupili pro nás v hratelné sestavě, když průměrné ELO hovořilo mírně v náš prospěch. Možno říci, že úvod zápasu vyzněl pozičně lépe pro nás. Do vedení však "šli" domácí (po remíze na 2.š. a výhře na 3.š) a v jistém okamžiku  jsem viděl výsledek pro nás v hodně "černých barvách". "Boty" domácích hráčů ve dvou případech (na 5. a 8.š.) převážily skóre zápasu v náš prospěch. Mezitím vyhráli domácí na 7.š. a náš tým na 6.š. Remíza na 3.š. nám jistila celkový bod. Na víc jsme nedosáhli, když v poslední komplikované partii na 1.š. náš hráč kýžený půl bod nezískal.
Výsledky partií:

Pokud mám chválit tak Pyskatého, dalším našim plně bodujícím usnadnily výhru hrubky soupeřů. Na druhou stranu i naši hráči chybami usnadnili dvě výhry domácím. Opět nepřesvědčili naši hráči na prvých čtyřech šachovnicích. Celkový výsledek hodnotím jako spravedlivý, ale s tím, že více "štěstíčka" stálo na naší straně. V tabulce si zatím "stojíme" poměrně vysoko, samozřejmě ale až další zápasy ukáží "co v nás je".

1 komentář:

  1. V utkání mě nejvíce překvapilo "povstání z mrtvých" Petra Jouzy. Kuriózní bylo, že partii otočil právě proti kapitánovi Rapidu v poměrně přehledné koncovce. Jirka Pyskatý "klidná síla" hraje jak zamlada a z toho mám radost.
    Naši situaci vidím optimisticky. Máme za sebou evidentního favorita Polabiny, pro každého nebezpečný tým Poličky a věnovali jsme bod pardubickému týmu, který je svým způsobem náš domácí a chce taky žít. Mohli jsme však také prohrát 3:5, nebýt zázraku. Výsledek je nakonec spravedlivý, pokud lze o spravedlnosti v takové soutěži vůbec mluvit.
    Já měl partii nadoraz s horším časem a složitou koncovkou, s šancemi na výhru v 56.tahu, ale to je hra. Co nás nezabije, to nás posílí. Ale více koncentrace a méně zbytečných chyb neškodí v každé situaci.
    Také by neškodilo trochu změnit sestavu a dát šanci se předvést dalším hráčům. To se týká i mě.

    OdpovědětSmazat