neděle 8. listopadu 2015

S. Lázně Bohdaneč : Štefanydes Polička D 5,5 : 2,5

Cíl se kterým jsme nastupovali v tomuto zápasu, vyhrát, se nám podařilo splnit. Nutno dodat, že hosté nám vítězství usnadnili, když nenastoupili ve zdaleka nejsilnější sestavě a k tomu v sedmi lidech. Průběh zápasu se pro nás vyvíjel nadmíru příznivě, když poměrně záhy v čase poledním jsme plně bodovali na posledních čtyřech šachovnicích. Vedení 4 : 0 hosté korigovali výhrou na 3.š., kde jsem podal trapný výkon. Zbylé tři partie z naší strany byly dostihy s časem. Časovou kontrolu nakonec naši hráči zvládli, ovšem někdy na úkor pozice. Lepší postavení, respektive převahu pěšce(ů) ve dvou partiích se našim hráčům nepodařilo "přetavit" v zisk celého bodu. Výhru v zápase jistila remíza na druhé šachovnici a za již rozhodnutého stavu skončily i dvě zbylé partie nakonec remízou.
Přehled partií:
 
Naše výhra byla nakonec přesvědčivá, ale výkon družstva má stále, respektive v  tomto zápase měl, zejména na prvých čtyřech šachovnicích, jisté rezervy. Pokud bych měl vyzdvihnout některé hráče, tak ty, kteří plně bodovali. Jisté pochybnosti o naší výkonnosti po prvním zápase byly trochu zažehnány, stejně nás ale v dalších zápasech nečeká nic snadného.
Výsledky ostatních zápasů v soutěži byly opět mnohdy zajímavé, nuda, alespoň jak se to zatím jeví, nás v soutěži letos rozhodně nečeká.1 komentář:

  1. Měli jsme štěstí, že soupeř nepřijel ve stejně silné sestavě jako byl v 1. kole. Jinak nevím nevím. Viděli jste, že hráči Poličky kladli silný odpor a dívat se na poměr ratingů je klamavé. Mladí hráči se rychle učí a zlepšují a kde jinde mají nabrat body, než na "líných (šachově) pomalých dědcích" :-).
    Moje partie byla pro mě velké drama s dobrým poučením (dal jsem ji na náš webík). V časové tísni jsem po slabém tahu mohl dokonce prohrát, kdyby soupeř uviděl klíčový tah f5. Moje závěrečná pozice byla vyhraná, ale cíl byl splněn - 3 body v tabulce a venku jaro.
    Rapid je v jakémsi momentálním rozkladu, dokonce nenastoupil ani ve II. lize kompletní a prohrál 2:6. Ale o to více se musíme koncentrovat na příští zápas, protože Rapid už "touží po krvi". Zdá se mi, že tam chybí týmový duch, který si musíme sami hlídat.

    Další naše cenná zkušenost v silně obsazené soutěži a se šťastným koncem. Díky za výkon všech.

    OdpovědětSmazat