pondělí 25. ledna 2016

S.Lázně Bohdaneč : Šach.spol.Železné hory 4,5:3,5

Tak konečně, po čase, přenesenou terminologií, "nám to tam spadlo". Nad hosty z Chvaletic, kteří dosud neprohráli, jsme po úporném boji, dokázali těsně zvítězit. Naše mužstvo nastoupilo "v optimální" sestavě (ostatně mnoho na výběr nemáme), hosté bez své "jedničky". To se nakonec asi ukázalo jako vážné oslabení, tím však nelze předjímat jiný výsledek. V průměru ELO bodů, jsme měli navrch, ale hostům kazil průměr "základ" na 7.š. Po remíze na 2.š. v "rovné" pozici, šli hosté do vedení výhrou na 5.š - pro mě nepříjemné překvapení, když náš hráč měl, dle mého názoru, určitě šanci na remízu. Následovala další remíza na 6.š., za kterou mohl být náš hráč jen rád (pozice pro něj nic moc). Skóre jsme srovnali výhrou na 4.š., překročením času v 19 tahu !, marně vzpomínám, 38 let nazad, kdy k takovému případu došlo (pro laiky, časová kontrola je ve 40 tahu). Do vedení jsme šli po výhře na 7.š. (snad též v časovce), kdy náš hráč stál lépe. K předešlým partiím - sice pozice byly složité, ale prohrát na čas? Celkovou remízu v zápase nám jistila naše výhra na 3.š, kdy jsem dokázal soupeře pozičně "přetlačit", se ziskem figury a nakonec i partie. Zbyly dvě partie - na 1.š. ve věžové koncovce náš hráč půl bodu neuhájil, až teoreticky snad mohl. O konečném výsledku zápasu tedy rozhodovala partie na 8.š.. V koncovce měl sice náš hráč o pěšce více, ale pozice byla natolik "ošajstlich", že rád přijal nabídku remízy, která nám zajistila výsledené tři body za celkové vítězství.
Výsledky zápasů:
Mužstvo jako tým zajisté nepodalo 100% výkon, chybičky se vloudily, ale za nasazení, bojovnost si zaslouží pochvalu. Utkání skončilo ve 14,15 hod., a myslím si, že v tomto zápase jsme byli o pověstný "fous" lepší a naše výhra je zasloužená.
Ostatní výsledky ze 6.kola najdete zde - zda považovat za překvapivé další prohry béček Chrudimi a Chotěboře si již netroufám hodnotit. Dosud vedoucí mužstvo se zdá být vyrovnaným mužstvem bez slabin - no uvidíme, druhý a třetí tým mají silné kádry a jisté ambice. Náš tým "stojí" v tabulce nyní zatím dobře, ale "vyhráno" ještě nemáme, za "jistotu" považuji 10 bodíků.
Tabulka:

1 komentář:

  1. Za nedělní výkon bychom si zasloužili udržet se v soutěži, ačkoli to ještě bude hodně těžké. Všichni příkladně bojovali ačkoli se občas nějaká chybička vloudí. Věřím, že ve stejné sestavě jsme schopni ještě zabodovat. Ty výhry na čas jsou opravdu kuriozity a svědčí o jisté přemotivovanosti soupeřů, kterým naši hráči stavěli neřešitelné problémy.

    OdpovědětSmazat