pondělí 11. ledna 2016

TJ ŠO Chrudim B : Sokol Lázně Bohdaneč 5,5 : 2,5

Domácím již pomalu "teklo do bot", proto nastoupili, oproti milým zápasům, v silné sestavě. To se dalo již očekávat, rozdíl v průměrném ELO činil + 68 bodů pro domácí. Vzhledem k tomu a i vzhledem k naší formě z minulých zápasů, byl výsledek "předem daný". Bohužel se to i potvrdilo v reálu. Po remízách na 5. a 4.š. se domácí "utrhli" a po výhrách postupně na 7., 6., a 3.š. získali rozhodující náskok. Vydatnou měrou jim to ve dvou případech usnadnili naši hráči, když solidně rozehrané partie pokazili (ostřejší výraz by byl na místě). Vše předešlé se odehrálo do času nedělního oběda. Poté následovala remíza na 2.š., kde jsem se vymanil z nepohodlné pozice. Ve zbylých dvou partiích stáli domácí lépe, na 1.š. se však náš hráč zachránil a urval půl bodu díky pěknému taktickému obratu věčným šachem. V poslední partii na 8.š. měl domácí hráč v koncovce navrch díky dvěma pěšcům navíc, za rozhodnutého stavu, v pokročilou hodinu, se spokojil s remízou. Zápas skončil kolem půl třetí hod. a byl tak delší než souběžně hraný z 2.ligy. Přesto, že se vůbec nedá říci, že by naši hráči partie "odflákli", nemohu celkový výkon týmu hodnotit jinak než jako asi nejslabší v sezóně.
Výsledky partií:
Z níže uvedené tabulky je patrné, že naše postavení v ní se nadále zhoršuje, ostatně jak jinak, když nebodujeme.  Jen "tak dál" tedy již ne!
Čelo tabulky je zatím poněkud překvapivé, výsledky ostatních zápasů jsou zde.

1 komentář:

  1. Chrudimáci měli ratingem navrch skoro na všech šachovnicích. Nečekal jsem ale, že zadní šachovnice takhle vybouchnou. Boj kapitána byl nejlepší výkon a tak všem ostatním spoluhráčům přeji, aby se nenechali výsledky otrávit. Naděje umírá poslední

    OdpovědětSmazat