neděle 3. prosince 2017

ŠK Bohemia Pardubice B : Sokol Lázně Bohdaneč 5 : 3

Domácí nenastoupili zdaleka v "TOP" sestavě, zejména na druhých čtyřech šachovnicích. Díky tomu hovořil průměr o 54 ELO bodů v náš prospěch. Šanci, jak vidno z výsledku, jsme ale nevyužili. Jak "šel čas": po 20 min. hry šli domácí do vedení po výhře na 3.š., díky tomu, že mi zazvonil MT v tašce (jak ostudné). Poté se již hrálo jak se má, skóre se měnilo po 12 hod. Nejprve domácí zvýšili vedení, když vyhráli na 6.š., poté co náš hráč v úvodu partie daroval jezdce a zůstal bez šancí. Ovšem tři minuty poté jsme bodovali na 7.š., když zisk kvality rozhodl o naší jasné výhře. Ve 12,37 hod. domácí opět bodovali na 5.š., když náš hráč po ztrátě dvou pěšců v beznadějné koncovce vzdal. Sedm minut na to jsme snížili skóre výhrou na 8.š., když domácímu hráči po ztrátě čisté věže zbyly "jen oči pro pláč". Ve zbývajících třech partiích jsme ale nestáli tak dobře, abychom mohli pomýšlet na zvrat v utkání. Potvrdilo se ve 13,26 hod. kde náš hráč v zápletkách "tahal za kratší konec" a po ztrátě materiálu vzdal. Poslední dvě partie dospěly do pozic, kde vyhrát bez "blundru" bylo nemožné. Remízou ve 13,54 hod. skončila partie na 1.š. v "zabetonované" pozici. Poslední partií na 4.š. - též remízou skončil celý zápas ve 14,08 hod. když hráči v ní bojovali "až do konce", zbylý pěšec domácímu hráči k výhře nestačil.
Výsledky partií:
Tentokráte jsme opravdu nepodali takový výkon jaký jsme si představovali. Vítězství domácích bylo zasloužené. Z našich hráčů určitě zaslouží pochvalu ti stoprocentní a i těm remizujícím patří velké uznání za předvedenou hru. Na našich prohrách nic pozitivního nalézt nelze. Snad jsme si dnešní "slabou chvilku" již vybrali, doufejme, že to příště bude lepší.
Výsledky tohoto kola najdete zde. Za pozornost stojí snad jen vítězství Poličky v sedmi lidech nad Chrudimí. Pomalu, ale jistě se tabulka rozděluje, ale do konce zbývá ještě hodně kol.
Tabulka po 4.kole:

Žádné komentáře:

Okomentovat