neděle 17. prosince 2017

Sokol Lázně Bohdaneč : ŠK Rapid Pardubice C 3,5 : 4,5

Důležitý zápas s jedním z konkurentů o udržení v soutěži se nám hrubě nevyvedl. Ač průměr +  68 ELO bodů vyzněl v náš prospěch, na šachovnicích to vidět nebylo. O výsledku zápasu se rozhodlo prakticky poměrně brzo, když v 11,50 hod. jsme prohrávali 0 : 2 a tento náskok se ukázal být rozhodujícím. Průběh zápasu: první prohru jsme si zapsali na 4.š. kde náš hráč měl a mohl s pěšci navíc vyhrát. Bohužel pozbyl figuru a celou partii. Ve stejném čase jsme si připsali nulu na 5.š. kde náš hráč o dva pěšce chudší přidal soupeři i figuru, no a byl konec. Ve 12,20 hod. jsme poprvé bodovali, náš hráč pěkným útokem zničil soupeře na 7.š. Bohužel ve 12,51 hod. jsme si zapsali další nulu na 6.š. Náš hráč o pěšce chudší opět přidal soupeři figuru a tím i celý bod. Za necelou hodinu poté, ve 13,46 hod. jsme sice plně bodovali na 3.š., kde se mi podařilo černého přehrát, ale tím jsme jen snížili nepříznivé skóre. Neboť ve 14,11 hod. hosté opět poodskočili po výhře na 1.š., když náš hráč neodolal postupu navíc a volného pěšce černého. Taktickou remízou skončila partie na 2.š. která znamenala i výhru v celém zápase pro hosty. Náš hráč s pěšcem méně v koncovce na zisk bodu již těžko mohl pomýšlet. Poslední partie na poslední 8.š. skončila naší výhrou a to i přesto, že náš hráč záhy pozbyl dámu za jezdce. Bohužel tato výhra jen upravila konečný stav v zápasu, který skončil ve 14,44 hodin.
Výsledky partii:
Z našich hráčů, jako obvykle, nelze nepochválit ty kteří vyhráli. Bohužel proher jsme zaznamenali více než výher, takže jsme dopadli jak dopadli. Vítězství hostů bylo z komplexního pohledu na zápas nakonec zasloužené, musím přiznat, že byli tentokráte lepší. Konec roku nám tedy nevyšel, přejme si abychom si v novém roce užili více radosti.
Výsledky všech zápasů v tomto kole jsou zde. Překvapivý výsledek se nekonal. Snad jen Bohemia B s nejlepším ELO průměrem základní sestavy zatím poněkud "hazarduje se svým jménem".
Tabulka po 5.kole:

Žádné komentáře:

Okomentovat