neděle 14. prosince 2014

Z Poličky jsme si přivezli předvánoční nadílku.

 Prohráli jsme 3 partie s bílými figurami. Soupeři na nás nastoupili v jejich zatím nejsilnější sestavě (1.-4.) a byli prostě celkově lepší jak ratingově, tak na šachovnici. Můj soupeř si dával se svými tahy na čas a tak jsem měl více času na sledování ostatních partií. Opravdu to nebyl povzbuzující pohled. Myslím, že tak špatní hráči nejsme, abychom některé partie museli prohrát tak rychle. Může nás snad poněkud uklidnit, že naši konkurenti na sestup, obě Hlinska a Rapid D také prohráli. Pochválit mohu jen Petra Jouzu, Honzu Krejčího a Jindru Binase, kteří vydolovali z pozic maximum možného. Jinak by byla ta nadílka ještě krutější. Můj soupeř hrál bílými na jistotu, vybudoval si pevnou pozici a ve vyrovnané pozici v době, kdy byl zápas ztracen jsem přijal nabízenou remízu, protože nebyla šance pro zvrat a vynucené výměny figur vedly do nestejných střelců.


Po 4 kolech jsme si vyzkoušeli všechny výsledky, 2 výhry, remíza a prohra. Není to tak špatné, a je to lepší, než jsem před soutěží čekal, ovšem silná družstva nás teprve čekají. Hrát se dá s každým, chyby se nevyhýbají nikomu, ale měli bychom přidat v partiích na bojovnosti a využívání času, který máme k dispozici.
Po 4 kolech je situace v KP II západ následující:


3 komentáře:

  1. Z pohledu kapitána jsme byli tentokráte jako mužstvo neškodní. Svoji partii jsem před časovou kontrolou nezvládl, když jsem v obtížné pozici nevolil nejlepší tahy a soupeř mě takticky přehrál.

    OdpovědětVymazat
  2. Doufejme, že ta výhra Poličku D nastartuje a ta taky sebere body našim konkurentům Rapidu D a Hlinsku B. Výsledkem jsme nikoho nepřekvapili, ale měli bychom si alespoň z partií vzít poučení.

    OdpovědětVymazat
  3. Ještě dodatek k utkání - tímto skončila série 32 zápasů týmu bez porážky, které jsme zaznamenali v krajských soutěžích družstev v tomto a rocích minulých

    OdpovědětVymazat