neděle 17. dubna 2016

S.Lázně Bohdaneč : ŠK Bohemia Pce B 3,5 : 4,5

Náš tým nastoupil k poslednímu utkání sezóny proti již vítězi skupiny značně oslaben. Hosté rovněž nenastoupili zdaleka v nejsilnější sestavě, přesto měli v průměru o značných 138 ELO bodů více. Před zápasem jsem jen doufal, že neodejdeme (vzhledem k minulým bídným výkonům) s nulou na kontě. Jak vidno nestalo se, podali jsme tentokráte slušný výkon a favorita jsme pěkně potrápili. "Chleba se začal lámat" po dvou hodinách hry - do té doby byla postavení vyrovnaná. Po prohře na 3.š. a remíze na sedmé, jsme srovnali stav výhrou na 8.š. Hosté šli do vedení po výhře na 4.š. Následovala remíza na 1.š. Opět jsme srovnali skóre výhrou na 6.š. Naší prohrou na 5.š. se hosté opět dostali do vedení. V poslední partii na 2.š. jsem vyvázl do koncovky s pěšcem navíc, uplatnit jej k výhře bylo značně problematické, přijal jsem nabídku smíru, byť to znamenalo prohru v zápase.
Výsledky partií:
Z našich hráčů podal asi nejlepší výkon Zmek, potěšil výhrou i Pištora. Hráči kteří prohráli "padli" v koncovce, kdy soupeři byli "o krok napřed". V tomto zápase jsme možná mohli uhrát lepší výsledek, ale i možná mohli prohrát výrazněji.
Ale co je podstatné - sezónu jsme zakončili dobrým výkonem a s dobrým pocitem, neboť cíl kterým bylo setrvání v soutěži jsme nakonec s "přehledem" splnili.
V naší skupině se k sestupujícímu Rapidu E nakonec přidala Polička - no malý klad to i má - ubude možné jedno dlouhé cestování. Výsledky kola jsou zde.
Konečná tabulka:
Kliknutím na tabulku dostanete podrobnosti KPII

_________________________________________________________________________
Doplnění (od E. Veselý)
Pro ilustraci, jak povrchní pohled na šachovnici od diváka někdy klame, uvádím pozici z partie 

Mudruňka - Sekyrka
2r3k1/pp3ppp/2p5/8/4n3/1B5P/PP3PP1/3R2K1 w - - 0 1


Bílý byl na tahu a já se divil, nad čím Mudruňka tak dlouho mudruje. Viděl jsem "silný" tah bílého Vd7 a dál jsem už neuvažoval. Úplně jsem přehlédl sílu obrany 1...Jc5 a hrozby bílého Vxf7 nebo Vxb7 jsou eliminovány.  Bílý v partii zahrál trochu slabší 1.Sc2 Jf6   ale partie po dohodě skončila remízou. Po propočtu motorem se ukazuje, že tah Vd7 přesto dává bílému lepší vyhlídky. Do výhry černého je daleko ale na výhru může hrát jen on.
Kdyby stál střelec na c4, pak tah Vd7 stačí k vyrovnání hry.3 komentáře:

  1. S hodnocením se dá v celku až na maličkosti souhlasit. Setrvání v soutěži jsme si ale nevybojovali my. Jestli se nemýlím, tak Železné hory nás těsnou výhrou (hlavně neprohrou) s Poličkou zachránily v soutěži KPII. V moji partii v oboustranně komplikované dvojsečné pozici mě soupeř nabídl remízu, kdy jsem měl trochu horší vyhlídky a o 20 minut horší čas.

    Absence opor našeho týmu (Rež, Kouba, Binas) a remis v technicky (nejspíš obtížně) vyhrané pozici kapitána nesvědčí o extrémním bojovném úsilí o udržení v soutěži. Měli jsme prostě menší "kliku". Polička ale ve Chvaleticích ale také nenastoupila v nejsilnější sestavě a tak to vše dopadlo tak jak mělo a je celková spokojenost. Výlet do Poličky si příští rok velmi rád odpustím. Věřím, že všechny naše individuální prohry budou základem k lepší hře v budoucnosti.

    OdpovědětVymazat
  2. Ani výhra Poličky by nás neodsoudila k sestupu - na 10. místě bychom měli více bodů než mužstvo ze skupiny východ !

    OdpovědětVymazat