pátek 19. dubna 2019

Ohlédnutí za sezónou družstev 2018 - 2019

Výkony družstva:
Pokud jsem před rokem začal tím, že se nám sezóna nevydařila, letos tomu nebylo jinak, ba co více, byla horší. Získali jsme pouhých 6 bodů (loni 9), ale poslední jsme nebyli, čili nesestupujeme.  Z tohoto pohledu je nutné hodnotit celou sezónu. Ukazatele se opět zhoršily. V soutěži jsme odehráli netradičních 80 zápasů (jen 11 družstev) s bilancí 18 výher, 31 remíz a 31 proher. Málo výher, více remíz proti loňsku. Naše průměrné ELO činilo 1664 bodů (loni 1656), soupeřů 1693 bodů (loni 1683), ukazatele byly tedy prakticky totožné. 4x jsme měli "navrch" my, 6x soupeř, ani tady se moc nezměnilo. Se "slabšími" soupeři jsme vyhráli jen 2x, se "silnějšími" jsme nebodovali. Letos jsme vůbec nepřekvapili, což je i důvod špatné bilance. Nejlepší výkon jsme podali s Poličkou (jako loni), "povinnost" jsme splnili výhrou nad oslabeným soupeřem PBL E (opět jako loni). Bohužel ve zbylých zápasech se nám nedařilo buď výsledkově či výkonově, nejčastěji obojí. Opět zaostali hráči na prvních čtyřech šachovnicích se ziskem 15 bodů, za hráči na posledních čtyřech šachovnicích se ziskem 18,5 bodu. Zase se potvrdilo, že pokud jedna polovina týmu výrazněji zaostala za druhou, byla obvyklým výsledkem prohra v zápasu. Přesto, že jsme v zápasech bojovali, někdy až příkladně, opět jsme rozhodující zápasy nezvládli. Což platí zejména opakovaně s naším letitým soupeřem v boji o záchranu Rapidem C. Letos tedy neplatilo, že k záchraně stačí 10 bodů, tým za námi na posledním místě získal ještě méně bodů než my. Loni nebylo chválit co, jen díky "administrativě" jsme nespadli, nyní to nebylo o nic lepší. Opět nutno ale dodat, nespadli jsme, čili cíl jsme přese všechno špatné splnili. Tým chválím za účast hráčů, když jsme s úzkým kádrem odehráli všechny zápasy v plném počtu.
Výkony jednotlivců:
Jsou patrné z níže uvedené tabulky a opět jsou poplatné výkonům družstva, čili nikoliv dobré. Ke zlepšení došlo u tří hráčů, k výraznému ovšem jen jedenkrát. Zbytek hráčů se zhoršil, někdy ne o mnoho, ale 3x o dost. Nad 50 % úspěšnosti se "dostali" opět jen dva hráči! K nárůstu ELO bodů došlo sice 4x, ale jen 2x výrazně. ELO našich hráčů prakticky, až na vzácné výjimky, trvale klesá. Přeřazením některých hráčů došlo k jejich zlepšení, ale i k zhoršení. Platí, že se slabšími soupeři "to jde", se silnějšími již tak ne. I tentokráte jsme využili náhradníky, nakonec podali odpovídající výkony. Stále platí, že na výběr toho moc nemáme, se silnějšími týmy s náhradníky na 100 % neuspějeme. Výkony jednotlivců i družstva by šlo rozebírat i detailněji, ale asi nás to k lepším výsledkům neposune. Hráčům, přes všechny výhrady, děkuji za odvedené výkony a výsledky, byť mnohdy nebyly takové, jaké jsme si představovali.
Co na závěr - faktem je, že jsme sice hráli špatně, ale nakonec ne tak abychom sestoupili Opět platí, že mužstvo je staré a tím pádem i neperspektivní. Nutně bychom potřebovali posílit tak o dva hráče, ale asi zůstane jen u přání. Nemůžeme si asi myslet, že v příští sezóně to bude jiné, lepší, budeme opět bojovat jen o záchranu. I když, člověk nikdy neví, v některých zápasech nám chybělo k úspěchu málo, příště to může být (doufejme) jinak.

Žádné komentáře:

Okomentovat