neděle 9. února 2020

ŠO Hlinsko B : Sokol Lázně Bohdaneč 1,5 : 6,5

S poměrně "děravou" sestavou a tedy i mírnými obavami, zda potvrdíme minulé dobré výsledky, jsme odjížděli k zápasu.  Jak vidno z titulku, úkolu jsme se zhostili na výbornou. Domácí též nepostavili zdaleka to nejlepší co mohli, výsledkem byla naše mírná převaha v průměru o 63 ELO bodů. Sled partií, pouze s malým komentářem (řadu jsem jich neviděl): První a poslední výhru brali domácí na 8.š. ve 12,15 hod., náš hráč ztratil figuru a partii. Skóre jsme srovnali výhrou na 5.š. ve 13,15 hod. Ve 13,40 hod. skončila remízou partie na 3.š. , což byl i poslední bodový zisk domácích. V pětiminutových intervalech jsme poté postupně 3x plně bodovali - na 7.š. zisk kvality pohodlně stačil k výhře, následovaly naše výhry na 6.š a pak na 1.š. Ve 14,10 hod. jsem bral bod na 2.š., po zisku dvou pěšců rozhodl postup volných pěšců do dámy. Poslední partie na 4.š. byla ukázkou věžové koncovky s dvěma pěšci navíc. Bílý černého ukázkově vymanévroval, černý před proměnou pěšce vzdal v 15,02 hod., čímž skončil i zápas.
Výsledky partií:
V tomto zápase jsme podali výborný výkon. Šest výher v zápase jsme dlouho nezaznamenali a možná v KP2 nikdy. Chválit z jednotlivců lze každého našeho hráče který vyhrál, přesto dnes nad ostatními vyčníval Jouza (jaký rozdíl proti minulé partii). Domácí sice utrpěli debakl, ale rozhodně se nedá říci, že jsme vyhráli snadno. Svědčí o tom nakonec i časový průběh zápasu. Těší i to, že jsme se dokázali dobře vypořádat s neúplnou sestavou. Náš zatímní zisk bodů je za účinkování v KP2 rekordní.
Ostatní výsledky na šachovnicích tohoto kola nejdete zde. Naši konkurenti z čela tabulky prohráli, takže na prvním místě jsme se osamostatnili.  Neskutečné.
Tabulka po 8.kole:

Krajský přebor 2. třídy západ - 8. kolo

V osmém kole Krajského přeboru 2. třídy západ byly dosaženy tyto výsledky: Rapid C - Choceň 6:2, Hlinsko B - Lázně Bohdaneč 1,5:6,5, Železné hory - Polička B 3:5, Polabiny E - Chrudim B 5:3, Heřmanův Městec - Rapid B 4,5:3,5. Tabulku s tříbodovým náskokem vedou Lázně Bohdaneč.

1 komentář: