neděle 13. listopadu 2016

Sokol Lázně Bohdaneč : CHS Chotěboř  B   3,5 : 4,5

Na domácí půdě jsme přivítali mužstvo, které patří mezi nejsilnější týmy. Ač hosté zdaleka nenastoupili s tím nejlepším, díky širokému kádru hráčů měli přesto v průměru o 71 ELO bodů více a byli tedy favoritem. "Chleba se začal lámat" v čase 12,15 - 12,50 hod. kdy skončilo pět partií. První bod jsme získali na 5.š. kde náš hráč uplatnil kvalitu.  Zvrat nastal vzápětí, kdy hosté bodovali třemi výhrami za sebou, postupně na 4.(mizerné zahájení), 2.(oběť figury se ukázala marnou), a 1.š.(ztráta jezdce = konec). Za tohoto stavu a při pohledu na zbylé partie jsem přestal doufat v úspěch. Naši hráči ale potom již neprohráli, remízou skončila partie na 8.š. v naprosto vyrovnané pozici. V rozmezí minuty skončily dvě partie - v té na 7.š. náš hráč v urputném boji získal (asi po chybě černého) dámu za věž a bod. Partie na 3.š. skončila opět ve vyrovnané pozici remízou. Zbývala poslední partie na 6.š., ač náš hráč "dělal co mohl" výhru, která by nám zajistila remízu v zápase, nevybojoval. Utkání tak skončilo ve "standardním čase" v 13,50 hodin, těsným, ale asi zaslouženým poměrem ve prospěch hostí.
Pohled na zápas ze strany soupeře lze najít zde.
Výsledky partií:
Z našich hráčů musím samozřejmě pochválit ty, kteří vyhráli. Nakonec ani za "půlky" nemohu hráče hanit, více ze závěrečných pozic asi vytěžit nešlo. V tomto zápase nás vůbec "nepodržel" předek - první čtyři šachovnice, bez toho nešlo docílit lepšího výsledku. Mužstvo jako celek nakonec ale nepodalo až tak špatný výkon, není vždy "posvícení". V tabulce zatím "držíme" pěknou pozici, poněkud nečekanou, nedělejme si ale iluze, že na ní vydržíme.
Ostatní výsledky zápasů jsou zde. Některé považuji za překvapivé, rovněž tak umístění některých týmů. Osobně mě zatím překvapují výsledky posíleného Hlinska A, vidím v něm jednoho kandidáta na postup.
Tabulka po 3.kole:


Žádné komentáře:

Okomentovat