neděle 31. března 2019

Sokol Lázně Bohdaneč : 2222 ŠK Polabiny F 3 : 5

Hosté nás při příjezdu mile překvapili, když nastoupili v silně kombinované sestavě. Průměr +111 ELO bodů hovořil v náš prospěch. Tím ale veškeré pozitivum na naší straně skončilo. Jak vidno z výsledku hosté, za silného přičinění z naší strany, přesvědčivě zvítězili. Náš výkon v zápase se dá zjednodušeně shrnout takto - partie které jsme měli vyhrané jsme dokázali jen zremizovat, a partie remízové jsme prohráli. Pokud jsem doufal, že bychom mohli minulý slušný výkon zopakovat, tak se tak nestalo a opak byl pravdou. Vývoj zápasu: již v 11,50 hod. jsme zaznamenali první prohru na 5.š., když bílý věžovou koncovku "zmastil". Ve 12,11 hod. jsme si připsali první a poslední výhru na 3.š., černý ztratil figuru i partii. Poté nastalo období remíz - ve 12,25 hod. skončila partie na 2.š.  patem, neuvěřitelné, když náš hráč měl několik figur k dobru. Ve 12,56 hod. jen remíza na 4.š., když náš hráč výhru "pustil". Ve 13,04 hod. dělba bodů na 7.š., bílý měl poziční převahu a stál lépe, ale to bylo vše. Ve 13,30 hod. náš hráč, na 8.š., ač bez kvality, ale s pěšci navíc, propásl vyhrávající tah a jen remizoval. Konec zápasu byl v režii Matoušů, starší na 1.š. měl mizernou pozici, kterou neustál ve 13,33 hod. Mladší na 6.š. jezdcovou koncovku nezvládl a kapituloval ve 13,37 hod., čímž skončilo celé utkání i sezóna.
Výsledky partií:

V toto zápase jsme podali snad nejhorší výkon v celé sezóně. Jediná výhra se soupeřem v této sestavě je žalostně málo. Věk a zkušenosti, v průměru +30 let na naší straně nám nebyly k ničemu. Co vše jsme v zápase dokázali pokazit je až neuvěřitelné. Pochválit není prakticky koho. Tentokráte propadl "zadek", ač měl předpoklady zahrát lépe. Doufejme, že to bylo již jen pod dojmem už jisté záchrany v soutěži, takto hrát v rozhodujícím zápasu by bylo neomluvitelné. Poslední zápas nebyl tedy vydařenou tečkou za sezónou. Skončili jsme předposlední, na místě kam asi náležíme.
Výsledky ostatních zápasů kola najdete zde. Došlo, dle mého názoru, k několika nečekaným výsledkům. Nakonec se zachránilo mužstvo Polabiny E, když remízou ve vzájemném zápase odsoudilo k sestupu Rapid C. Vítězem se nakonec zaslouženě stalo mužstvo Bohemia B.
Konečná tabulka:

Zleva: Sekyrka, Zmek, Rež ml., Rež st., Melichar, Svoboda, Bílek M., Šulcová, Kouba, Stoček P.

Závěr partie Stoček - Veselý

Žádné komentáře:

Okomentovat